International Waterproject (2TTO)
In de tweede klas wordt in september begonnen met een vakoverstijgend project met als thema "Water" en als brede onderzoeksvraag: "Hoe beïnvloedt water ons dagelijkse leven?"
Leerlingen bekijken vanuit verschillende invalshoeken en vakken naar ‘water’.
Bij geschiedenis en muziek bestuderen ze de rol van de slaven in de Gouden eeuw. Hun eigen onderzoek presenteren ze d.m.v. een powerpointpresentatie.
Bij handvaardigheid gaan ze op zoek naar huizen in verschillende culturen en maken de leerlingen zelf een architectonische vormgeving n.a.v. het thema "water".
Tijdens de lessen NaSk leren de leerlingen de vele eigenschappen van water kennen.
Bij aardrijkskunde wordt de watercyclus behandelen.
Ook de vakken Frans, Economie, wiskunde en Engels nemen deel aan dit project dat enkele weken duurt. Sommige vakken besteden een paar lessen aan dit thema, andere gebruiken de volledige tijd.
Het project is zo opgezet dat de leerlingen leren te kijken naar de wereld om hun heen. Elk vak is met elkaar verbonden via het thema "water". Vanuit deze verschillende vakken/invalshoeken vormen leerlingen zich zo een uitgebreid beeld.
Dit jaar gaan tien leerlingen van Zuid een week naar de "Aran Islands" in Ierland!!!
De leerlingen zullen bij gastgezinnen verblijven en hun waterproject op school aan de Ierse uitwisselingspartners presenteren. Bij hun thuiskomst brengen ze weer zes Ierse leerlingen mee terug. Ook de Ierse leerlingen zullen hun project aan alle leerlingen van 2TTO presenteren.
Vlak voor de kerstvakantie zijn de winnaars van deze Ierlandreis bekend gemaakt:
Selena, Saskia, Floor, Diana, Martha, Stijn, Dalil, Britt, Robin en Juliana.
Zij zullen eind januari vertrekken.
Alle andere leerlingen van 2TTO verblijven een aantal dagen in Emlichheim.

