Bezoek International School Twente
13/6/2025
College Zuid

Op donderdag 12 juni bezochten Twente Board voorzitter Ank Bijleveld en burgemeester van Tubbergen Anko Postma International School Twente Secondary (IST). Tijdens het bezoek stond kennismaking met onze leerlingen en onderwijs centraal.
De leerlingen hebben onze gasten een rondleiding door de school gegeven, prachtige muziekoptredens verzorgd en interessante presentaties gegeven over hun International Baccalaureate opleiding. Anko Postma vindt IST een geweldige school en bedankt de leerlingen. Ook de leerlingen en collega’s kijken met plezier terug, omdat zij de school hebben kunnen laten zien aan twee belangrijke stakeholders van IST.
Twente Board voorzitter Ank Bijleveld onderstreept het belang van IST voor de economische groei in de regio: “IST is de enige school in de regio die internationaal onderwijs biedt aan kinderen van expat gezinnen en is daarmee van groot belang voor het vestigingsklimaat en de internationalisering van regio Twente. IST draagt daarom bij aan het behoud en aantrekken van talent in de regio.”
Regio Deal
Met de Regio Deal geeft Twente Board een extra impuls aan de ambitie om de brede welvaart in Twente te vergroten. De eerste Regio Deal Twente liep van 2019 tot 2025. Op 11 juni is de Regio Deal afgerond tijdens een bijeenkomst op de UT. De projecten in de Regio Deal hebben een grote impact gehad op Twente en Nederland. IST heeft vanuit de eerste Regio Deal subsidie ontvangen om de zichtbaarheid van de school te kunnen vergroten. Mede hierdoor is het IST gelukt om te groeien en de licentie voor IGVO (internationaal georiënteerd voortgezet onderwijs) van het ministerie te mogen ontvangen.
International School Twente
IST wordt gesteund door Twente Board en het lokale bestuur en in die hoedanigheid wilden Anko Postma, tevens lid van de IST Raad van Advies, en Ank Bijleveld de school bezoeken. Tijdens het bezoek zijn de ontwikkelingen besproken en wat IST nodig heeft om de kwaliteit van het onderwijs te versterken.
IST is dankbaar voor de steun vanuit de regio, overheid en Twente Board. Principals Manon Niemeijer en Chris Bonke kijken terug op een succesvol bezoek en hopen in de toekomst meer stakeholders te mogen verwelkomen voor een bezoek aan de school.